Direktlänk till inlägg 27 april 2016
En sån jävla morgon det är. Fryser som en hund. Skakar. Mår inte bra. Psykiskt. Jag har sällan problem med depressioner. Har aldrig sådana som kräver medicinering. Bara sådär allmänt trist o hjärnan o kroppen vill inte göra nåt. Just nu känns det tungt bara.
O jag blir vansinnig på folk i allmänhet. Folk som inte håller vad de lovar. Inte står upp för sina affärer. Inte svarar på meddelanden. Man ser att de läst, men sen händer inget. Sura jävla människor som inte går att kommunicera med.
Åsså idioter som inte kan hålla foten från pedalen utan ska fram till VARJE pris. Vad i helvete är så viktigt att man måste rusa förbi en avspärrad olycksplats, utan en tanke på att det faktiskt pågår något livsavgörande där? VARFÖR har man så jävla bråttom att man inte ser konsekvenserna av sitt handlande? Brakar rakt in i en olycksplats och räddningspersonal stryker med??? JÄVLA IDIOTER. Du tappar INGET på att dra ner hastigheten till nära noll för att komma förbi. Inget.
Ska åka o suga i mig lite barnbarnsenergi. Det borde lyfta humöret en liten bit i alla fall. Om jag kommer utanför dörren. Det regnar. Passar humöret to a tee.
Bara lite snabbt. MelloX-inlägg kommer. Är väldigt upptagen. Har inte ens hunnit lösa det själv än. ...
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 | 2 | 3 | |||||||
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | |||
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | |||
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | |||
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | ||||
|