Direktlänk till inlägg 1 mars 2018
Så klev vi in i årets tredje månad o jag hostar lika grönjävulskt ännu o snorar oavbrutet. Ledig i morgon o jobb lördag-söndag. Får se hur man mår i morgon under dagen men jag ska nog jobba ändå. Får räcka att vara borta tre skift.
Vafan. Har en hårddisk som låter. Eller om det är fläkten? Lite osäker. Fläkten kan man byta ut, värre är det med en hårddisk. Det är nåt I burken som låter.
Fick nya tider hos tandhygienisten också. Det är ju inte tandläkare man går till längre. Bara om nåt ingrepp ska göras. Vanligt "underhåll" sköts av hygienisterna. Får hoppas att avbokningen gick in i tid så jag slipper de där 400 kronorna de tar, oavsett anledning till att man inte kan komma. Ska aldrig ta en tid på en måndag. Man kan ju bli jättesjuk under helgen eller nåt annat kan hända o så står nån där med en räkning på 400 för att man inte avbokade i tid. *bah*
Pratade med min far idag. De har haft snö sen i november (sa SysterYster häromdagen). Det kommer snö var o varannan dag tydligen, såpass att han måste ut o sopa av trappen. Tur nog har de hjälp med garageuppfarten, men han tror det kommer att bli en dyr vinter. Nåja. Billig livförsäkring. Gubben kan ju inte ta det själv, då dräper han sig. Ska bli skönt att få komma ner o krama om gamlingarna i slutet av månaden. SysterYster fyller 50. Madre Mia. Mor o fars yngsta barn passerar femtioårsstrecket. Helt galet.
Bara lite snabbt. MelloX-inlägg kommer. Är väldigt upptagen. Har inte ens hunnit lösa det själv än. ...
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 | 2 | 3 | 4 | ||||||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | |||
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | |||
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | |||
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | ||||
|