Direktlänk till inlägg 23 september 2009
Min handledare ringde när jag satt på bussen igår. Bara tur att hon kom fram, det är skitdålig mobiltäckning på sina håll efter E10-an, mellan Gällivare o Kiruna. Vår tur idag är inställd. Blev inställd. Var inställd. Hmmm.... Inte lätt med tidsperspektivet såhär i efterhand. Vi började 4.55 Skulle ha åkt till Kos.
I stället drog turen sin kos....
Herre guuuu vicken humor.
Två timmar till har jag tjänstgöring. Tjänst motsvarande. Nåt som tydligen bara existerar i malmfälten. Det var snack tidigare om att vi under just Tjm skulle använda tiden till att klargöra lok i stället, men av detta har blivit intet.
Nu är jag ledig (jaja, om två timmar då) till torsdag fredag lunch. Ungefär. 12.08 får väl räknas som lunchtid?
O apropå lunch, har jag just stoppat i mig ett par sliskiga vetekakor med stekt ägg/rostbiff o en ostskiva. Usch. Tomt i frysen. O mer frunch än faktisk lunch. Ids inte äta när jag kliver upp.
Mer kaffe!
Bara lite snabbt. MelloX-inlägg kommer. Är väldigt upptagen. Har inte ens hunnit lösa det själv än. ...
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | |||
14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | |||
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | |||
28 | 29 | 30 | |||||||
|