Direktlänk till inlägg 4 oktober 2010
Vaknade tidigt i morse. Tidigt för att vara jag en morgon efter nattskift. Jag hade sån jäkla tur inatt i alla fall att mitt tåg var tidigt - o jag fick gå. Visserligen fick jag några möten där jag fick vänta men sammantaget blev det bra och jag SOV innan min ordinarie ankomsttid. Tror jag. Hade då krupit i säng o svimmat såvitt jag vet.
Hade hoppats få sova nån timme mer än vad jag till slut gjorde men huvudvärken pockade på uppmärksamhet. Åsså kom Maken hem för at äta lite frukost o skramlade runt i käket, eehhh köket.
Fick inställt ikväll. Ringde OP ett par timmar innan jag skulle börja o kollade, då mitt tåg inte fanns i loklistan. Nä, det är inte ens beställt. Nähäpp... Så skönt då. Fick tag i Psf o han gav mig Tjänst Motsvarande. Tack för den :-)
Mitt huvud tackade också, även om det nu börjar vara nog så jäkla less på allt. O saken är den att jag började det här inlägget för, i exakt NU skrivande stund två timmar o en kvart sen..... Nä, en o fyrtiofem.... *suck* Alldeles för trött för att få ihop minuterna rätt.
Dags att studsa i säng igen o få sig lite vila till morgondagens björkistur. Måste söka fram en Novalucol, Renni eller nåt först. Jisses vad magen är sur.
NattiNatt!
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 | 2 | 3 | |||||||
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | |||
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | |||
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | |||
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | |||
|