Direktlänk till inlägg 2 oktober 2011
Usch. Ibland är det jobbigt när nästan enda kontakten man har med någon, är via Internet. Har en gammal barndomskompis som plötsligt försvunnit off the grid. Hon la ner facebook idag. Lämnade en blänkare om depression igår och har idag försvunnit helt. Kan inte ringa henne. Hemtelefonen är uppsagd och mobilen avstängd.
Hennes internetvänner från andra delar av världen har gått ihop o funderar var hon tog vägen. Jag vet att hon ibland försvinner från allt - hösten är jobbig för henne. Men det är skitjobbigt när man inte vet. Hon är i det närmaste en andra syster jag har förutom SysterYster.
Hoppas hennes far får tag i henne o att det bara är "hon" - som hon brukar vara. Upp o ner. På o av. Ibland stänger hon bara av men återkommer i ny skepnad så småningom. Det har gått månadsvis tidigare när vi inte pratat med varann men med facebook har vi mer eller mindre daglig kontakt och det känns lite konstigt att hon bara är borta igen när man vant sig vid att hon finns där.
Saknar dig Gumman!
Bara lite snabbt. MelloX-inlägg kommer. Är väldigt upptagen. Har inte ens hunnit lösa det själv än. ...
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 | 2 | ||||||||
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | |||
10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | |||
17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | |||
24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | |||
31 | |||||||||
|