Direktlänk till inlägg 1 november 2011
Har varit till farbror doktorn och fått min fot omlindad med "riktig" väv. Fast det var ju förstås inte han som gjorde det utan en av sköterskorna. Höll på att få hjälp av två tillome!
Fick Voltaren. Diklofenak. Han såg att det var vad jag fick förra gången så han fyllde bara på mitt recept. Hade visst tio tabletter kvar att ta ut. Tror det var närapå slut förra gången så jag fick en ask med fyrtio tabletter o inte femtio som jag skulle ha haft. Så dumt. De hade väl kunnat stoppa ner den sista kartan också då? Den här gången.
Svullnaden är mindre idag. Skönt. Eller tja. Skönt är det inte. På något sätt. Men bra att det minskar lite. Dock blir jag blåare o rödare för varje dygn. O nu skaver den där vävlindan runt foten. Den har vassa kortkanter o den måste ju börja nånstans o detta nånstans gör ont. Aj Aj Ont som Kråkan sa när hon var liten o hennes tröjas sömmar skavde. Tror fan det när de var gjorda i nylon. Inte skönt att ha fiskelina runt halsen.
Bara lite snabbt. MelloX-inlägg kommer. Är väldigt upptagen. Har inte ens hunnit lösa det själv än. ...
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | |||
14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | |||
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | |||
28 | 29 | 30 | |||||||
|